Tuesday, 6 October 2009

NISI MASA 8. Avrupa Kisa Film Senaryo Yarismasi Turkiye Elemeleri Sonuclandi!

Merhabalar,


"Tabu" temali NISI MASA 8. Avrupa Kisa Film Senaryo Yarismasi'nın Türkiye elemeleri sonuçlandı.

Kazanan senaryolar:

"Bulutlu Bir Gün" (Senarist: Deniz Buga)
"Yan Yana" (Senarist: Gökhan Öztürk)
"Yüzleşme" (Senarist: Aziz Çapkurt)

Bu yılki yarışmada ilk 3 arasına seçilen ''KakAfoni'' (Senaristler Vuslat Saraçoğlu, Fırat Erdoğmuş) isimli senaryo NISI MASA tarafından diskalifiye edilmiştir. Adı geçen senaryonun diskalifiye edilme sebebi, henüz NISI MASA 8.Avrupa Kısa Film Senaryo Yarışması'na başvurmadan önceki bir tarihte 35mm ile filme aktarılmasıdır. Bu durum, yarışmanın genç kısa filmci ve senaristlere senaryolarını geliştirebilmeleri için olanak sağlamak ve amatör filmcileri desteklemek olarak özetleyebileceğimiz motivasyonları ile önemli ölçüde çeliştiği için NISI MASA böyle bir düzenlemeye gitmeyi uygun görmüştür.

Kazanan senaristlerimize Avrupa Jurisinde basarilar diler, yarismamiza katilan senaryo yazarlarina ve ilgilenen herkese tesekkur ederiz!

Saygilarimizla,
NISI MASA Turkiye Ekibi.

4 comments:

abidikgubidik said...
This comment has been removed by the author.
abidikgubidik said...

ön elemede tanıdıklarınızı seçerseniz, uluslararasında böyle patlarsınız işte..

Anonymous said...

KOmik Oyun - Türkiyenin yeni Oyun serveri açıLdı , En güzel Cocuk oyunları eğlenceleri oyunlar Araba Oyunları zeka Oyunları Bu adresde www.Afacancocuk.net ..

Anonymous said...

Mynet -Sohbet Günün Her Saatinde KeyifLi ve hoş Sohbet Yapacağınız yeni Yer aÇılmıştır www.chatmekani.com Pişman Olmuyacaksınız